Úvodem o PNH

12. března 2007 v 16:18 | Peggy!!! |  PNH
PARELLI NATURAL HORSEMANSHIP (přirozená komunikace člověka a koně podle Pata Parelliho)
Výuka jízdy na koni většinou začíná o končí na koňském hřbetě. Ale bez znalostí, které získáte při výcviku koně ze země, vám nikdy nepřestane chybět určitý díl skládanky. To je také důvodem toho, proč je tolik jezdců nespokojených a proč jejich výkony zůstávají pouze průměrné.
Abychom mohly opravdu dobře ovládat koně ze země, je nutné rozvíjet naše znalosti a vědomosti ve dvou oblastech: na lonži a ve volnosti.
A je to právě "hra" s koňmi při lonžování, která je jakýmsi pomyslným základem celé stavby. Díky ní se kůň stane odvážnějším, udrží si déle zájem a rychleji dosáhne požadovaného pokroku. Výsledky, které získáte, vám také pomohou pochopit, jaký má kupříkladu význam výraz v očích koně, kdy koně pochválit a kdy pokárat a všechny tyto znalosti vám pomohou získat nejenom dostatečnou sebedůvěru, ale také respekt vašeho koně.
Základem sedmi her, které vám nyní předkládáme, je logika zvířat, která se mohou stát kořistí, a kterou můžeme využít pro dosažení našeho postavení "alfa" zvířete a našeho celoživotního přátelství s naším koněm. Všechny tyto hry vycházejí z přirozené podstaty chování koní a koně je mezi sebou každodenně hrají. Tyto hry se však neomezují pouze na příslušníky určitého druhu, ale hrají je i s námi. Koně jsou v těchto hrách velmi dobří. Přiznejme si upřímně, jak často koně dosáhli toho, že jsme podlehly jejich tlaku, běhali kolem nich do kolečka, nebo jsme se jimi nechali zatlačit do rohu. Měli bychom to však být my, kdo se stane jejich vůdcem, který je nedotknutelný a kterého koně bez odporu následují. I k tomu nám bohatě postačí sedm her, které s našimi koňmi budeme hrát celý život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Udělej "Click" ať vím, že jsi tu byl/a...

Click

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama